hajnowkahajnowka turystyczna

Polish
English
Russian

Pamiątki z Hajnówki

Atrakcyjne pamiątki z miasta Hajnówka opatrzone są logiem „Hajnówka - Brama do Puszczy Białowieskiej”. Logo oraz pozostałe zabawne i miłe dla oka ilustracje stworzył dr Tomasz Samojlik - twórca komiksów popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży, autor kultowej „Norki Zagłady” i „Ryjówki przeznaczenia” oraz przygód żubra Pompika.

Tomasz Samojlik jest hajnowianinem, doktorem nauk biologicznych w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz badaczem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, zwłaszcza wpływu człowieka na przemiany środowiska Puszczy w przeszłości. Dr Samojlik to twórca bogato ilustrowanych przyrodniczych książek dla dzieci i komiksów popularnonaukowych. Do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym skierował serię książeczek o żubrze Pompiku, który rozwiązuje leśne zagadki poznając inne zwierzęta mieszkające w Puszczy Białowieskiej i procesy w niej zachodzące. W swojej twórczości Dr Samojlik zwraca uwagę na region, jego kulturową różnorodność i tradycje.

Jego praca zauważana jest nie tylko w naszym lokalnym środowisku, ale również w świecie naukowym. Wyniki swoich badań zawarł w publikacjach popularnonaukowych o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Dr Samojlik był kilkakrotnie nagradzany za popularyzację badań naukowych.


Notes magnetyczny

Notes na lodówkę składający się z części magnetycznej i 25 kartek jednostronnie zadrukowanych. Notes pakowany jest w oddzielne opakowanie.

Kupisz w Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Długopis

Długopis plastikowy z czarnym wkładem w stonowanej zielono-białej kolorystyce z elementami imitującymi srebro. Na długopisie znajduje się napis www.hajnowka.pl.

Kupisz w Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Brelok

Brelok przedstawiający postać Żubra Pompika - bohatera znanych publikacji dla najmłodszych autorstwa hajnowianina Tomasza Samojlika. Brelok wykonany jest z tworzywa PCV. Zakończony jest łańcuszkiem z kółkiem niezbędnym do mocowania kluczy. 

Kupisz w Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej, Parku Wodnym i Zajeździe "Wrota Lasu".*)


Smycz

Sublimacyjna dwustronna smycz z zapięciem metalowym (karabińczyk) oraz dodatkową złączką na telefon. Na zielonym tle znajdują się piktogramy przedstawiające atrakcje turystyczne miasta: Park Wodny, Kościół p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego, Park Miniatur Zabytków Podlasia, Pomnik Żubra, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej, Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa, kolejkę wąskotorową i Sobór Św. Trójcy.

Kupisz w Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej, Parku Wodnym i  zajeździe "Wrota Lasu".*)


Koszulka

Koszulka męska z krótkim rękawem w kolorze białym z czarnymi lamówkami wokół rękawków i szyi oraz nadrukiem. Dostępna w rozmiarach: S, M, L, XL, XXL.

Kupisz w Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Magnes

Magnes na lodówkę w kształcie prostokąta przedstawiający mapkę Hajnówki z ważniejszymi punktami miasta tj. główną ulicę 3-go Maja, Sobór Św. Trójcy, Kościół p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego, Park Wodny i Pomnik Żubra.

Kupisz w Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej, Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Notes

Duży notes w linię z wyrywanymi kartkami jednostronnie zadrukowanymi. Liczba kartek:

Kupisz w Zajeździe "Wrota Lasu".*)


Torba bawełniana

Ekologiczna pojemna torba bawełniana z dłuższą rączką w kolorze ecru.

Kupisz w Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej, Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Torba papierowa

Pojemna torba papierowa ze sztywną rączką w kolorze białym.

Kupisz w zajeździe "Wrota Lasu".*)


Gra MEMO

Unikatowa gra Memo „Czy wiesz, co to za zwierz?” to planszowa gra w ciekawostki, wymagająca sprytu kruka, czujności sarny i rozwagi łosia.

Gra jest nie tylko świetną zabawą ale dzięki niej również poznajemy zwierzątka zamieszkujące Puszczę Białowieską. Klasyczna zabawa pamięciowa przeznaczona jest dla 1-4 graczy w wieku od 3 do 103 lat. W pudełku znajduje się 48 kart (24 pary) i instrukcja. Na kartonikach znajdziemy podobizny zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską – parę tworzą dwa kartoniki o takim samym tle, przy czym na jednym z nich przedstawiony jest samiec, zaś na drugim samica i młode danego gatunku.

Kupisz w Parku Wodnym, Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej i zajeździe "Wrota Lasu" w Hajnówce.*)


Książka „Nauczę Cię pływać, moja Wyderko”

Autor: Tomasz Samojlik

Książka opowiada o przygodach wyderki o imieniu Salwinka, która rozpoczęła naukę pływania pod czujnym okiem mamy. Każdy z 12 rozdziałów zakończony jest instruktażem i wskazówkami dla dzieci jak bezpiecznie spędzać czas w wodzie. Uwagę przyciągają piękne kolorowe rysunki wykonane przez autora. Opowieść o małej wyderce została stworzona we współpracy z Parkiem Wodnym w Hajnówce.

Kupisz w Parku Wodnym i zajeździe "Wrota Lasu".*)


Pocztówki

Kolorowe pocztówki przedstawiające ciekawe wydarzenia i miejsca z Hajnówki np. Sobór  św. Trójcy, Pomnik Żubra, Kolejkę Wąskotorową, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej.

Kupisz w zajeździe "Wrota Lasu".*)


*) W celu zakupu większej ilości prosimy o kontakt bezpośrednio ze sprzedawcą. Ponadto Urząd Miasta Hajnówka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualny brak dostępności w/w towarów w poszczególnych punktach sprzedaży. 

 

Zajazd „Wrota Lasu” 
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 14
tel.: 85 876 72 34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej
ul. 3 Maja 45
tel.: 85 682 43 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

Park Wodny
ul. 3 Maja 50
tel.: 85 876 78 60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Nazwa:
Email:

Showcases

Background Image


TEXT_LEGAL Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.